0312 90 68 58
    info@topnews.kg
    Славим Человека Труда
     

    Апышев Муратбек: Занимайтесь тем, что делает вас счастливыми

    Герой рубрики – молодой и талантливый архитектор, человек, которому доверяют реализовать крупные и очень ответственные проекты. Апышев Муратбек - основатель архитектурно-дизайнерской студии ArtProject Он – типичный self-made man, проделавший путь от рядового архитектора до владельца собственной компании. История его личного успеха – это пример того, как человек из самой обычной семьи «эволюционным путем» сделал себя сам. Стремление преодолевать барьеры и смело идти к намеченной цели у него в крови.

    0 Читать далее
    Стильnews - Сериал
     

    Когда цветет сирень.Сериал (57 серия)

    Все имена и персонажи вымышлены, любое сходство следует считать случайным. Она улыбается нам с экранов телевизоров. Ее лицо сияет на обложках всех газет и журналов. Она лучшая модель – пример самой успешной женщины Кыргызстана. Но каков был путь на вершину успеха и славы?

    0 Читать далее

    Архив Новостей

    Новости - ШколаNews - Достижения и успехи школьников

    (тизме) 2015-жылдагы окуучулардын республикалык олимпиадасынын жеңүүчүлөрү

    (тизме) 2015-жылдагы окуучулардын республикалык олимпиадасынын жеңүүчүлөрү
    06 04 2015 15:05

    2015-жылдагы окуучулардын республикалык олимпиадасынын IV этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси (10-класс)

    КатышуучунунФ.А.А.а.

    Мектеп

    Окутуу тили

    Мектептин дареги

    Ээлеген орду

     

    Кыргыз тили жана адабияты кыргыз мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Кылычбек  кызы Сайкал

     “Себат” лицейи

    Кырг.

    Ош ш.

    I орун

    2.

    Бабаева     Шахризада  

    Баткен областтык гимназиясы

    кырг.

    Баткен ш.

    II орун

    3.

    Бактыбеков Автандил

    № 4 мектеп-гимназиясы

    кырг.

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    III орун

     

    Кыргыз тили жана адабияты орус мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Ботоярова Жайнагүл

    “Себат” лицейи

    орус

     Ош ш.

    I орун

    2.

    Исабекова Гүлзат

    № 11 мектеп-гимназиясы

    орус

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    II орун

    3.

    Зоотбекова Сүйүнбү

    “Мээрим-Себат” кыздар лицейи

    орус

    Талас ш.

    III орун

     

    Орус тили жана адабияты  кыргыз мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Тургуналиев Ратбек

    Курманбек баатыр атындагы лицей

    кырг

    Жалал-Абад ш.

    I орун

    2.

    Алайбекова Толгонай

    Т. Бабанов атындагы орто мектеби

    кырг

    Талас обл.

     Кара-Буура р.

    II орун

    3.

    Абдрахман уулу Эркебек

    Х. Карасаев атындагы лицей

    Кырг

    Ысык-Көл  обл., Каракол ш.

    III орун

    4.

    Замирбек уулу Бексултан

    “Билим” лицейи

     

    кырг

    Ош  ш.

    III орун

     

    Орус тили орус мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Мамбетов Феликс

    № 61 Е.Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    орус

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Абдулдабекова Дарина

    № 1 М. Бабкин атындагы мектеп-гимназиясы

    орус

    Жалал-Абад ш.

    II орун

    3.

    Тищенко Ангелина

    №  6 мектеп-гимназиясы

    орус.

    Чүй обл., Кара-Балта  ш.

    III орун

     

    Англис тили (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Самакова Айдай

    №  6 мектеп-гимназиясы

    Нег.

    Чүй обл., Кара-Балта ш.

    I орун

    2.

    Алмаз кызы Асел

    № 2 Р. Рысакова атындагы орто мектеби

    Нег.

    Талас ш.

    II орун

    3.

    Якубова Камила

    № 26  француз тилин тереңдетип окутуучу гимназия – комплекси

    Нег.

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Англис тили (терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Орозалиев Жаныбек

    Ч.Т. Айтматов атындагы лицей

    терең

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Жалиева Элнура

    “Себат” лицейи

    терең

     Ош ш.

    II орун

    3.

    Өмүрзакова Уулкан

    З. Нурматова  атындагы кыздар лицейи

    терең

    Жалал-Абад ш.

    III орун

     

    Математика (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Кошуев Данил

    “Кут билим” окутуу-тарбиялоо комплекси

    Нег.

    Чүй обл., Аламүдүн  р.

    I орун

    2.

    Орозмаматова  Айтурган

    А. Калмурзаев атындагы орто мектеби

    Нег.

    Ош обл., ¤згөн р.

    II орун

    3.

    Шайдуллаев Канат

    Ж. Бөкөнбаев атындагы орто мектеби

    Нег.

    Баткен ш.

    III орун

     

    Математика (терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Ашырбеков Арстан

    Х. Карасаев атындагы лицей

    терең

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    I орун

    2.

    Уланбек уулу Жанатбек

    “Манас Ата-Себат” балдар окутуу-тарбиялоо комплекси

    терең

    Талас ш.

    II орун

    3.

    Кучеренко Тамара

    № 61 Е.Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    терең

    Бишкек ш.,

    III орун

     

    Физика (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Ташиев Колдошбек

    № 32 Ж. Мамытов атындагы орто мектеби

    Нег.

    Ош ш.

    I орун

    2.

    Вагабов Шамиль

    № 65 экология-экономикалык  лицейи

    Нег.

     Бишкек ш.

    II орун

    3.

    Султанов Махмудали

    №3 А. Имаров атындагы орто мектеби

    Нег.

    Баткен ш.

     

    III орун

     

    Физика  (терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Байзаков Нурбек

    “Семетей” лицейи

    терең

    Баткен обл., Кадамжай ш.

    I орун

    2.

    Губаренко Михаил

    № 61 Е.Б. Якир атындагы автордук физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    терең

    Бишкек ш.

    II орун

    3.

    Рамилев Максат

    Х. Карасаев атындагы лицей

    терең

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    III орун

     

    Химия  (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Гарифулина Гульназ

    № 6 орто мектеби

    Нег.

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    I орун

    2.

    Пириев Насибулло

    Жаңы-Пахта орто мектеби

    Нег.

    Чуй обл., Сокулук р.

    II орун

    3.

    Кыдыралиева Каныкей

    Ж. Бөкөнбаев  атындагы жатак мектеби

    нег.

    Жалал-Абад обл., Базар-Коргон р.

    III орун

     

    Химия  (тереңдетилген)

     

     

     

     

     1.

    Абдыкерим уулу Эржигит

     “Сема” лицейи

    терең

    Ош ш.

    I орун

    2.

    Өзбеков Азизбек

    “Семетей” лицейи

    терең

    Баткен обл., Кадамжай ш.

    II орун

    3.

    Маметов Дооронбек

    Ч. Айтматов атындагы  лицей 

    терең

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Биология (негизги)

     

     

     

     

     1.

    Хиярова Адэль

    № 26  француз тилин тереңдетип окутуучу гимназия – комплекси

    Нег.

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Сагынбеков Нурак

    С. Дүйшөмбиев атындагы орто мектеби

    Нег.

    Талас обл., Манас р.

    II орун

    3.

    Токтоназарова Адеми

     № 1 Токтогул атындагы орто мектеби

    нег.

    Жалал-Абад обл., Токтогул р.

    III орун

     

    Биология (терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Мусаева Уулбубу

    З. Нурматова   атындагы кыздар лицей

    терең

    Жалал-Абад ш.

    I орун

    2.

    Белекбаева Малика Алтынбековна

     

    «Айчүрөк» кыздар  лицейи

    терең

    Бишкек ш.

    II орун

    3.

    Дилматова Калия

     № 10 мектеп-гимназиясы

    терең

    Чүй обл., Кара-Балта ш.

    III орун

     

    География

     

     

     

     

    1.

    Жусупова Алтынай

    Профессор А. Молдокулов атындагы Улуттук компьютердик гимназиясы

    кырг

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Арналиев Болот

    А. Капаров атындагы орто мектеби

    кырг

    Нарын обл., Ат-Башы р.

    II орун

    3.

    Маматали уулу Азамат

    «Олимп» мектеп-гимназиясы

     

     Ош ш.

    III орун

     

    Тарых

     

     

     

     

    1.

    Султанбеков Темирлан

    № 1 Л. Толстой атындагы мектеп-гимназиясы

    Орус

    Ысык-Көл обл., Балыкчы ш.,

    I орун

    2.

    Калыкулов Кушчубек

     «Сема» лицейи

     

    Ош  ш.

    II орун

    3.

    Канатбеков Бакытбек

    Курманбек баатыр атындагы лицей

     

    Жалал-Абад ш.

    III орун

     

    Информатика

     

     

     

     

    1.

    КенжалиевАзирет

    Ч.Т. Айтматов  атындагы  лицей

    орус

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Жусубалиев Зарлык

     “Сема” лицейи

     

     Ош ш.

    II орун

    3.

    Сагындыков Ырысбек

    Х. Карасаев атындагы  лицей

    орус

    Ысык-Көл обл., Каракол ш.

    III орун

     

    Эскертүү: тизме сабактар боюнча республикалык жюрилердин жыйынтыктардын протоколдорунун негизинде түзүлдү.

     

    2015-жылдагы окуучулардын Республикалык олимпиадасынын IV этабынын жеңүүчүлөрүнүн тизмеси (11-класс)

     

    Катышуучунун Ф.А.А.а.

    Мектеп

    Окутуу тили

    Мектептин дареги

    Ээлеген орундар

     

    Кыргыз тили жана адабияты кыргыз мектептерде

     

     

     

     

    1.

    Курманбекова Адинай

    № 4 мектеп-гимназиясы

    Кырг

    (ЖЕН.)

    Ысык-Көл обл., Балыкчы ш.

    I орун

    2.

    Табылдиева Адина

    С. Жусупбаеватындагы орто мектеби

    кырг

    Нарын обл., Ак-Талаа р.,

    II орун

    3.

    Эрмекбай кызы Мадина

    №1 мектеп-гимназиясы

    кырг

    Баткен обл., Лейлек р.

    III орун

     

    Кыргыз тили жана адабияты орус мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Абдыканыева Аделина

    “Мээрим-Себат” кыздар лицейи

    орус

    Талас ш.

    I орун

    2.

    Жолдошбекова Нуриза

     № 12 орто мектеби

    орус.

    Чүй обл., Токмок ш.

    II орун

    3.

    Алтынбеков Жаркынбек

    М. Субакожоеватындагы лицейи

    орус

    Нарын ш.

    III орун

     

    Орус тили жана адабияты кыргыз мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Эралиев Рамис

    № 73 орто мектеби

    кырг

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Сапарова Аида

    Ж. Бөкөнбаев атындагы орто мектеби

    (ЖЕН.)

    Баткен ш.

    II орун

    3.

    Нурадилова Ханзаада

    В.И. Ленин атындагы орто мектеби

    кырг

    Талас обл., Бакай-Ата р.

    III орун

     

    Орус тили жана адабияты орус мектептеринде

     

     

     

     

    1.

    Фараджаева Регина

    №4Ю.А. Гагарин атындагы мектеп-гимназиясы

    орус

    Жалал-Абад обл., Майлуу-Суу ш.

    I орун

    2.

    Куштарбекова Мираида

    № 1 орто мектеби

    орус.

    Чүй обл., Кант ш.

    II орун

    3.

    Рахманова Сауле

     № 4 С. Киров атындагы орто мектеби

    орус

     Ош ш.

    II орун

    4.

    Павлова Анна

    № 23Гете атындагы гимназия, окутуу-тарбиялоо комплекси

    орус

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Англис тили (негизги)

     

     

     

     

    1.

    АлмазоваАйдана

     № 4 гуманитардык-укуктук багыттагы мектеп-гимназиясы

    терең

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Усайырова Адила

    № 2 Р. Рысакова атындагы орто мектеби

    Нег.

    Талас ш.

    II орун

    3.

    Дегенбаева Салтанат

    №  6 мектеп-гимназиясы

    терең

    Чүй обл., Кара-Балта ш.

    III орун

     

    Англис тили(терењдетилген) 

     

     

     

     

    1.

    Төрөкелдиева Мээрим

     “Себат” лицейи

    терең

     Ош ш.

    I орун

    2.

    Аликбаева Тахмина

    З. Бектенов атындагы кыздар лицейи

    терең

    Ысык-Көл обл., Ысык-Көл р.,

    II орун

    3.

    Торогул уулу Рахман

    № 6 И.В. Панфилов атындагы мектеп-гимназия, автордук окутуу-тарбиялоо комплекси

    терең

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Математика (негизги)

     

     

     

     

    1.

     Мырзаева Таңсулуу 

     № 1 Токтогул атындагы орто мектеби

    нег.

    Жалал-Абад обл. , Токтогул р.

    I орун

    2.

    Абдурахманов  Шохрух

    С. Шарипов атындагы орто мектеби

    Нег.

    Ош обл., Араван р.

    II орун

    3.

    Исмаилов Наил

     № 6 мектеп-гимназиясы

    терең

    Чүй обл., Кара-Балта ш.

    III орун

     

    Математика(терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Асанбеков Каныбек

    “Манас Ата-Себат” окутуу-тарбиялоо комплекси

    терең

    Талас ш.

    I орун

    2.

    Кубанычбеков Мурат

    М. Субакожоеватындагы лицейи

    терең

    Нарын ш.

    II орун

    3.

    Нурланов Жакшылык

    № 61Е.Б. Якир атындагы автордук  физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    терең

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Физика (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Абдылдаев Медер

    № 5 орто мектеби

    Нег.

    Чүй обл., Токмок ш.

    I орун

    2.

    Бекбоева Бегимай

    А. Алтымышбаев атындагы орто мектеби

    Нег.

    Ысык-Көл  обл., Жети-¤гүз р.

    II орун

    3.

    Жээнбек кызы Гүлзат

    Ш. Бейшеналиев атындагы орто мектеби

    нег.

    Нарын обл., Ак-Талаа р.

    III орун

     

    Физика(терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Маймеков Уран

    № 61Е.Б. Якир атындагы автордук  физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    терең

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Сагымбаев Алымбек

    Х. Карасаев атындагы лицейи

    терең

    Ысык-Көл  обл., Каракол ш.

    II орун

    3.

    Нурдинова Айзада

    № 61Е.Б. Якир атындагы автордук  физика-математикалык мектеп-лицейи, окутуу комплекси

    терең

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Химия  (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Асанбек кызы Айгерим

    Ш. Рысмендиеватындагы орто мектеби

    нег.

    Нарын обл., Кочкор р.

    I орун

    2.

    Абдыкожоева Алия

    № 1 орто мектеби

    Нег.

    Чүй обл., Чүй р.

    II орун

    3.

    Абдалимова Кызжибек 

    Ж.Бөкөнбаев атындагы орто мектеби

    Нег.

    Баткен ш.

    III орун

     

    Химия  (тереңдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Усубалиева Малика

    “Айчүрөк”кыздар лицейи

    Терең

    (ЖЕН.)

    Бишкек ш.

    I орун

    2.

    Ермекова Назира

    № 28 мектеп-лицейи

    терең

    Бишкек ш.

    II орун

    3.

    Кубаналиев Темирлан

    “Манас Ата-Себат” балдар лицейи

    терең

    Талас ш.

    III орун

     

    Биология (негизги)

     

     

     

     

    1.

    Шушпанова Анастасия

    № 2 Р. Рысакова атындагы орто мектеби

    Нег.

    Талас ш.

    I орун

    2.

    Валимамедова Наиля

     № 1 орто мектеби

    нег.

    Чүй обл., Кант ш.

    II орун

    3.

    Мусабаева Махабат

    Б.Набиев атындагы орто мектеби

    нег.

    Баткен обл., Лейлек р.

    III орун

     

    Биология(терењдетилген)

     

     

     

     

    1.

    Жунушбеков Бексултан

    Х. Карасаев атындагы лицейи

    терең

    (ЖЕН.)

    Ысык-Көл  обл., Каракол ш.

    I орун

    2.

    Адиев Кадырбек

    Ч.Т.  Айтматов атындагы лицейи

    Терең

    (ЖЕН.)

    Бишкек ш.

    II орун

    3.

    Анарбекова Нурлиза

     Н. Жүндүбаева атындагы мектеп-гимназиясы

    терең

    Нарын обл., Кочкор р.

    III орун

     

    География

     

     

     

     

    1.

    Бекболот кызы Адинай

    Т. Бабанов атындагы лицей

    (ЖЕН.)

    Талас обл., Кара-Буура р.

    I орун

    2.

    Акматова  Мырзайым  Мамасалыевна

    З.Нурматова атындагы кыздар лицейи

    Баз.

    Жалал-Абад ш.

    II орун

    3.

    Сариев Нурлан 

    М. Сыдыков атындагы орто мектеби

    орус

    Нарын ш.

    III орун

    4.

    Нурланов Темирлан

    № 65 экология-экономикалык  лицейи

    орус

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Тарых

     

     

     

     

    1.

    Юсупова Эркинай

     “Себат” лицейи

     

    Ош ш.

    I орун

    2.

    Кошматов Дүйшөнбек

    №3 гимназия-мектеби

     

    Баткен обл., Лейлек р.

     

    II орун

    3.

    Абибилла уулу Мамытбек

    П. Жолдошоватындагы орто мектеби

    кырг

    Ош обл., ¤згөн р.,Кызыл-Сеңир ай.

    III орун

     

    Информатика

     

     

     

     

    1.

    Нармаматов Кадырбек

     “Сема” лицейи

    терең

     Ош ш.

    I орун

    2.

    Матказиев Эркин

    “Семетей” лицейи

    терең

    Баткен обл., Кадамжай ш.

    II орун

    3.

    ЖусубалиевАмангельди

    Ч. Айтматоватындагылицейи

    орус

    Бишкек ш.

    III орун

     

    Эскертүү: тизме сабактар боюнча республикалык жюрилердин жыйынтыктардын протоколдорунун негизинде түзүлдү.

     

     

     

    Комментарии

    Комментарий не существует

    Написать Комментарий

    Ваша эл. почта не будет опубликована. Обязательные поля *

    Hello-Site.ru. Бесплатный конструктор сайтов.